Spread the love

S humbukom pre iPad 3 a Apple tablet všeobecne, sú na vine za pokles predaja PC? Popularita tabliet iPad od spoločnosti Apple je skutočne vinná z poklesu predaja počítačov za posledné dva roky.

Ak sú na vine, tak nech to tak je. Apple úspešne zacieľoval a odcudzil väčšinu trhu s príležitostnými používateľmi.

Pevne veríme, že ide o segment trhu, ktorý sa pripisuje strate predaja počítačov. IPad je elegantný, ľahký, zábavný na používanie a mobilný, ktorý ponúka dlhú výdrž batérie. Ich marketingové kampane ste videli v porovnaní s hovorcom spoločnosti Apple, ktorý je mladistvý a moderný, s počítačom, ktorý je starý a hlúpy. Príležitostní používatelia rýchlo prijímajú osobnosť, ktorú spoločnosť Apple vytvorila pre svoje produkty.

Spotrebitelia chcú nielen najnovšie technológie, ale aj mobilitu a jednoduchosť. IPad pravdepodobne tieto aspekty zaujme lepšie aj so svojimi najsilnejšími obmedzeniami, ako je napríklad nedostatok blesku.

Čo by malo byť v iPade 3 na zvýšenie mobility a ľahkosti?

Na to, aby bol iPad 3 skutočne odtrhnutý a inovatívny od PC, musí integrovať niekoľko zmien. Apple tvrdí, že iPad je krokom za skúsenosťami s počítačom, ale na vykonanie mnohých zásadných úloh si stále vyžaduje pripojenie k počítaču Mac alebo PC.

Chceli by sme, aby iPad 3 dokázal načítať hudbu a filmy z iTunes bez toho, aby ste ich museli pripojiť k počítaču. Zálohy, aktivácia a aktualizácie si stále vyžadujú zviazanú synchronizáciu. Pravdepodobne súhlasíte s tým, že ak má byť iPad 3 skutočne post PC zariadením, musí tieto obmedzenia vyriešiť.

Posledné správy tiež uviedli, že spoločnosť Apple pracuje na rozsiahlom dátovom centre, ktoré je takmer kompletné.

Dúfame, že chcú integrovať cloud computing pre iPad 3. V súčasnosti sa od používateľov vyžaduje, aby si vopred vybrali, koľko úložného priestoru budú mať tablety. Obchodníci radi dokážu porovnávať čísla pri prezentácii špecifikácií medzi zariadeniami. Pri použití cloud computingu by ste sa nemuseli obávať porovnávania čísel ako 8, 16 alebo 32.

Nie sme si istí, či tento druh technológie urobí čas pre zariadenie iPad 3, ale veríme, že tomu tak bude. Pomysli na neobmedzené možnosti schopnosti zvládnuť všetky potrebné médiá a softvér bez toho, aby ste si tak rýchlo naplnili svoju hudbu a pár filmov.

Je to všetko o používateľskej skúsenosti a používatelia chcú viac!

Apple vydláždil cestu a zostáva na špičke inovácií. Určite budú pokračovať v priekopníckych technológiách, ktoré vám presne pripomínajú, prečo máte radi svoje zariadenia Apple.