Spread the love

Keď bol iPad 3 uvedený na trh, niekoľko krajín sa kriticky vyjadrilo k jeho názvu. Apple sa vzdal kritiky a premenoval jednu zo svojich tabliet. Hlavné obavy sa prejavili pri používaní názvu «WiFi + 4G» pre iPad 3. Táto kritika vyplýva zo skutočnosti, že spomínaná technológia (4G LTE) nie je v súčasnosti celosvetovo dostupná. Táto stratégia pomenovávania tiež spôsobovala zmätok medzi spotrebiteľmi.

Vyzeralo to, že získanie zákazníkov pre iPad 3 bolo od spoločnosti Apple trikom. Skutočnosťou bolo, že táto technológia ešte nie je dostupná pre všetkých.

Apple spočiatku potvrdil meno, ale nakoniec musel podľahnúť hromadnému názoru. Teraz bude iPad 3 pomenovaný „WiFi + mobilný“ na rozdiel od označenia 4G. Táto správa je svieža a premenovanie sa zatiaľ neuplatnilo vo všetkých obchodoch Apple. Internetové obchody v USA, Veľkej Británii a Austrálii však obsahujú tablety so zmeneným názvom. K tomuto rozhodnutiu potenciálne prispel spor 4G v Austrálii.

Ďalšia vec, ktorú treba poznamenať, je, že mnohé krajiny nemajú pripojenie 4G. Tí, ktorí to majú nejakú formu, nie sú kompatibilní s tými, ktoré ponúka Apple v iPade 3. Toto sa spája s vyhlásením o vylúčení zodpovednosti, ktoré mala Apple vo svojich obchodoch. Čítala, že Apple 4G nemusí byť kompatibilný s inými typmi 4G technológie. Jeden príklad je možné nájsť v internetovom obchode v Austrálii,

«Tento produkt podporuje veľmi rýchle celulárne siete. Nie je kompatibilný so súčasnými austrálskymi 4G LTE sieťami a sieťami WiMAX. Ak chcete službu poskytovanú poskytovateľom bezdrôtových služieb, zaregistrujte si na svojom iPade jednoduchý mesačný plán a kedykoľvek ho zrušte bez sankcie. »

Premenovanie je teda pre Apple akýmsi nízkym bodom. Spoločnosť teraz pripúšťa skutočnosť, že názov možno interpretovať nesprávnym spôsobom alebo je zavádzajúci. Je to zaujímavá otázka, prečo sa spoločnosť Apple rozhodla ísť s týmto menom, keď vedela, že by to mohlo byť zavádzajúce. Uvádza sa tiež, že ľudia v tomto odvetví navrhli, aby spoločnosť Apple nechodila s týmto menom, ale spoločnosť sa týmto problémom nezaoberala.

Ďalšou poznámkou sú novinky týkajúce sa hrúbky iPadu 3 prostredníctvom SlashGear. Hovorí sa, že spoločnosť urobila kompromis na zvýšenie hrúbky iPadu 3, aby vytvorila priestor pre väčšiu batériu a príslušenstvo pre obrazovku s vysokým rozlíšením. používaný. Spoločnosť pôvodne chcela zachovať rozmery pomocou panelov IGZO od spoločnosti Sharp.

Táto technológia (panel IGZO) sa môže niektorým čitateľom javiť ako známa.

Pred uvedením iPadu 3 bolo povedané, že tento panel sa bude používať. Nebol však uvedený kvôli problémom s dodávkami. Ďalej sa uvádza, že táto technológia sa bude používať v pripravovanom T. V od spoločnosti Apple. Ide o to, že panel IGZO umožňuje priechod väčšieho množstva svetla cez panel. Z toho vyplýva, že Apple ho mohol použiť na udržanie počtu LED diód v iPade 3. Keď bol iPad 3 uvedený na trh, mal dvakrát viac diód LED ako predtým, aby svetlo prešlo cez panel.

Zaujímavý komentár predniesol Raymond Soneira, ktorý je generálnym riaditeľom DisplayMate. Verí, že iPad 3, ktorý sa teraz predáva, bol v skutočnosti „plán B“. Toto je odkaz na zvyšujúci sa počet LED diód používaných v iPade 3. Ďalej hovorí, že Apple musel roztiahnuť amorfný kremík na svoju maximálnu možnú kapacitu, aby získal čo najvyššie možné pixely na palec. Toto sa uskutočnilo, aby sa umožnilo svetlo prechádzať a udržiavať číslo LED rovnaké ako predtým. Ľahká priepustnosť však nebola tak dobrá, ako sa očakávalo.

Z tohto dôvodu sa počet LED diód musel predtým zdvojnásobiť.

Okrem toho bola batéria zvolená pre iPad 3 o sedemdesiat percent vyššia ako predtým. Pán Soneira dôrazne naznačuje, že táto myšlienka bola „plánom B“ od spoločnosti Apple.

Názor pána Soneiru sa zhodli aj na iných ľuďoch. Patria sem Richard Shim z DisplaySearch.

Je tam analytikom a súhlasí s tým, že to bol veľmi dobre plán B, pre ktorý sa Apple rozhodol. Vyslovil skutočnosť, že ak by sa používali panely IGZO, nevyžadovali by si rovnaký typ energie batérie, aký sa teraz používa v novom iPade. Ďalej nebolo potrebné zvyšovať počet LED diód. Svetelný výkon sa mohol ľahko udržiavať pomocou panelov IGZO.

Ako už bolo spomenuté vyššie, tieto panely sa v iPad 3 nemohli použiť kvôli problémom s výrobou. Pred spustením iPadu 3 sa tiež povedalo, že Sharp nesplnil požiadavky spoločnosti Apple. Z tohto dôvodu musela Cupertino používať panely od spoločností Samsung a LG. Ide o to, že mali konvenčný proces známy ako «a-Si TFT». Preto je hrúbka iPad 3 v podstate prístupom Plan B.